Osiąganie Duchowości Podczas Stosowania Marihuany.
Marihuana wykorzystywana jest najczęściej w formie rekreacyjnej jak i również medycznej, ale jak sądzę nie wszyscy wiedzą, że ma działanie i duchowe. Konopie indyjskie mają swoją rozbudowaną i zróżnicowaną historię jako zioło duchowe.
Jak się okazuje, konopie indyjskie od tysięcy lat na całym świecie były nieodzownym elementem rytuałów i ceremonii religijnych. Jego duchowe cechy zostały rozpoznane przez społeczeństwa, od starożytnych chińskich mędrców, aż po współczesnych kręgi kulturowych na Jamajce. Wiedza na temat duchowej historii jest bardzo rozległa, jakie ma zatem zastosowanie na dzień dzisiejszy.
Funkcje duchowego zioła
Nie jest tajemnicą, że główny powodem duchowych zastosowań marihuany jest jej odurzający związek THC. Podczas jej stosowania organizm powoduje wiele efektów fizjologicznych i psychologicznych, oznaka są relaksację, euforia i ogólne polepszenie samopoczucia. Jak twierdzą jej regularni zwolennicy stosowanie marihuany pomaga im doświadczyć niezwykle mocnego duchowego oświecenia. Odkrywane do tej pory informacje pokazały, że trzeciego tysiąclecia p.n.e.
rozmaite cywilizacje na całym świecie posługiwały się jako środkiem do wspomagania rytuałów, ceremonii i medytacji. Nie zmienia to jednak faktu, że do dnia dzisiejszego korzystają z jego efektów, lecz osoby o wiele bardziej świadomej duchowo.
Na pierwszy przykład że marihuana jest okrzyknięta świętym ziołem są właśnie starożytne Chny. Dowody wykryto stosunkowo nie dawno bo około 20 lat temu podczas, gdy rolnicy odkryli zmumifikowane szczątki człowieka na obszarze znanym obecnie jako Xinjiang w zachodnich Chinach.
Osoba znaleziona to oczywiście mężczyzną, który był porządnie odziany co świadczyło o jego wysokim statusie społecznym. Naukowcy znaleźli przy nim przedmioty takie jak harfę i sprzęt łuczniczy. Kojarząc wszystkie te fakty historycy uznali, że był szamanem. W nagrobku znaleziono także sporą ilość marihuany, która jak twierdzą zachowała się niesamowicie dobrze. Koniec końców udało im się pozytywnie zidentyfikować ją jako konopie indyjskie i potwierdzić obecność THC w jej liściach. Z recenzji badaczy wynika, że zioło było prawdopodobnie używane ze względu na swoje odurzające właściwości, prawdopodobnie do wspomagania wróżbiarstwa lub innych rytuałów szamańskich.
W obecnych czasach możemy zasięgnąć o wiele więcej informacji dotyczącej marihuany jedną z nich jest to nie, że tylko w Chinach wówczas korzystano z konopi indyjskiej. Od pierwszego do drugiego wieku p.n.e. marihuana była już wymieniona jako zioło lecznicze w „Classic of Materia Medica” Divine Farmer’s Classic. Autor tego tekstu przedstawia marihuanę jako środek leczniczy. Poza tym stwierdza, że może to spowodować, że ktoś zobaczy duchy i że „długotrwała konsumpcja uwalnia ducha i rozjaśnia ciało”. Ale dane stwierdzenie odnosi się z pewnością do
właściwości psychoaktywnych rośliny.
Istnieje również związek między używaniem konopi indyjskich a taoizmem, starożytną chińską praktyką duchową opartą na naukach Tao Te Ching. Słowo tao oznacza po chińsku „drogę” która polegała na używaniu jej jako kadzidła która przenosiła ich poza plan śmiertelników.
Marihuana a hinduizm
Tak jak używanie marihuany stawało się coraz bardziej powszechne w Chinach, duchowe używanie marihuany upowszechniało się również w innych częściach Azji. To duchowe użycie konopi miało miejsce w Indiach, Nepalu, Pakistanie i Afganistanie. Rozprzestrzeniając się na subkontynencie, konopie zaczęły odgrywać znaczącą rolę w hinduizmie.
W ważnym tekście hinduskim, skompilowanym po między 1200 a 1000 rokiem p.n.e., znajdują się odniesienia do konopi. Tu z kolei, konopie indyjskie są wyszczególnione wraz z innymi roślinami o właściwościach leczniczych oraz duchowej. Konkretnie ta roślina jest kojarzona z hinduskim bogiem Shivą, który to miał by używać konopi do osiągnięcia głębokich medytacji.
W Indiach nieprzerwanie stosuje się trzy główne rodzaje preparatów pozyskanych z konopi. Pierwszy znany jest jako bhang, preparat zwykle mieszany z mlekiem i pity. Drugi to Ganga, kwiaty i liście cukrowe żeńskiej rośliny, które są wędzone. Trzecim jest charas, znany również jako „czarne złoto” lub „hasz na palcach”. Charas jest formą żywicy ekstrahowanej przez powolne zwijanie prawie dojrzałych pąków kwiatowych między palmami.
Podsumowanie
I jak widać konopie indyjskie nie są niczym dziwnym bo są używane od wielu tysięcy lat przez wyznawców różnych religii na całym świecie do celów innych, niż tylko nietrzeźwości umysłowej.
Ze względu na obecność THC w liściach i pąkach, konopie mają właściwości psychoaktywne, które pozwalają wywołać uczucie głębokiego relaksu, a u niektórych osiągnięcie duchowej realizacji.
0 komentarzy