Uprawa Marihuany z Nasion Konopi Czy z Klonów

Opublikowane przez Borys Pieńko w dniu

Własne wysadzanie nasion konopi indyjskich daje o wiele większe przyjemności i zarazem korzyści. Dbanie o rośliny wymaga bardzo dużej cierpliwości i częstego doglądania co może przerodzić się w prawdziwą pasję. Jeśli zdecydowałeś się na uprawę swojej pierwszej rośliny został rozpoczęty krok, aby zostać hodowcą konopi.

Aby rozpocząć przygodę z uprawianiem roślin konopi indyjskich należy jednak podjąć decyzję jaką planuje stworzymy, z czego: Czy będzie to uprawa z nasion marihuany, czy może postawisz na klony. Jako początkujący grower prawdopodobnie nie byłeś świadomy tego iż istnieją dwie metody uprawy marihuany. Każda z osobna ma wady jak i zalety a podjecie decyzji w danym kierunku może przynieść sukces lub porażkę. Podamy możliwe informacje, które mogą pomóc w podjęciu właściwej metody uprawy.

Wysadzanie z klonów

Klon to dojrzała sadzonka rośliny konopi indyjskiej i służy do przesadzania oraz wykorzystywania do zbiorów pąków. Nowa roślina wyhodowana z częściowo już rozwiniętej rośliny może wydawać się bardzo prosta. Natomiast wbrew pozorom jest to o wiele trudniejsze niż uprawa z małego nasionka, czyli od samego początku. Pamiętajmy jednak pierwszą podstawową rzecz każda jedna roślina jest podatna na wszelkie choroby takie jak grzyby oraz pleśnie a również na robaki i owady. Klon jest dokładnym obrazem genetycznym rośliny macierzystej, z której pochodzi, jeżeli więc roślina-matka miała jakieś problemy zdrowotne, to sadzonka również będzie chora. Ze względny na to, iż nie mamy doświadczenia jako początkujący hodowca i nie posiada się odpowiednie do tego wiedzy przez prowadzenie takiego przedsięwzięcia może w takiej sytuacji doprowadzić roślinę do śmierci. Dlatego stan w jakiej znajduje się sadzonka może przełożyć się na kolejne przeszkody. Nowo obcięta łodyga (klon) potrzebuje mnóstwo zainteresowania oraz czułości. Troska skierowana na świeżo posadzoną roślinę, będzie niezmiernie wrażliwa, ponieważ pierwszy moment wsadzenia rośliny do ziemi jest ogromnym szokiem „po przeszczepowym” dlatego musimy jej zapewnić jak najlepsze warunki do przeżycia. Najważniejsze to to, aby miała odpowiednią ilość światła i wszystkie potrzebne składniki odżywcze, by dzięki temu była w stanie przetrwać najgorszy dla niej czas. Częste niepowodzenia przy przesadzaniu są bardzo powszechne, dlatego początkująca osoba koniecznie musi utrzymywać w jak najlepszej formie młode rozsady.

Przygotowanie klona to kluczowy element pracy do jego prawidłowego wzrostu, sadzonki trzeba ciąć ostrym nożem aby uniknąć miażdżenia, od dołu usuwamy liście na taką wysokość, tak by nie dotykały podłoża. Powierzchnię podłoża pokryjemy warstwą piasku o grubości ok. 0,5 cm to utrudni rozwój glonów i innych porostów. Głębokość sadzenia nie powinna być zbyt duża. Może to utrudniać dostęp tlenu do korzeni. Natomiast zbyt płytkie może spowodować przywrócenia się klonu w czasie podlewania lub innych czynności pielęgnacyjnych. Sadzonki nie powinny się stykać ze sobą.

Pielęgnacja klonu

Woda to podstawowy element wymagany do zapewnienia ukorzenienia się sadzonek natomiast niewłaściwy skład podłoża i zbyt duża ilość wody może doprowadzić do niekorzystnej sytuacji tlenowej co może doprowadzić do zniszczenia już powstałych korzeni. Możemy też przeciwdziałać odwodnieniu sadzonek przez zminimalizowanie pary wodnej unoszącej się z wilgotnego podłoża.

Światło szkło jak i folia zapewniają dostęp światła do ukorzenionych sadzonek. Jest to drugi ważny czynnik bez którego nie jest możliwe ukorzenianie. Za słabe oświetlenie w okresie budowy korzeni prowadzi do niepowodzeni rozmnażania. Z kolei nadmierna ilość światła (bezpośrednie promieniowanie słoneczne na roślinę) co może spowodować zbyt duże podniesienie temperatury. Przeciwdziała temu cieniowanie w okresie największej operacji słonecznej.

Temperatura najlepsza do wzrostu sadzonek to 27 st. C nie powinna ona jednak przewyższać 30 st. C a zarazem być niższa od 20 st. C dlatego, że zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura doprowadzi do zatrzymania procesu budowy nowej tkanki.

Odżywianie w każdym przypadku a szczególnie przy dużym nawodnieniu warto prowadzić dokarmianie. W tym celu używa się nawozów z zawartością azotu całkowicie rozpuszczalną w wodzie. Zabieg można stosować co kilka tygodni w razie konieczności.

Choroby zapobiegawczo lub w razie konieczności (zauważenia okniska) należy stosować oprysk przeciwgrzybowy. Sadzonkę zarażoną powinniśmy usunąć od reszty.

Na dzień dzisiejszy dużym problemem przy wyborze uprawy z klonu jest trudność w jaj pozyskaniu. Podstawą jest dostęp do dojrzałej przede wszystkim zdrowej rośliny macierzystej potrzebna jest oczywiście zgoda na pobranie szczepu sadzonki. W ten sposób wiemy jaki szczep marihuany otrzymamy. Tak aby to była dobra odmiana. Zdarzają się niektóre odmiany klonów, które możemy kupić przez internet, aczkolwiek nie mamy pewności na to co kupujemy. Biorąc pod uwagę, że transport sadzonki często przyczynia się do jej uszkodzenia więc najprawdopodobniej roślina będzie w bardzo kiepskiej formie. Rośliny sprzedawane na rynku komercyjnym są czasami pryskane pestycydami i środkami przeciwgrzybicznymi, a klon będzie zawierał w sobie wszystkie te związki.

Dla nowego hodowcy korzyścią wynikająca z zastosowania metody klonowania jest fakt, że roślina od samego początku jest o dużo bardziej rozwinięta niż sama uprawa z małego nasionka, co prowadzi oczywiście do szybszego zbioru. Natomiast jeżeli nie śpieszy nam się ze szybkim zbiorem, nie będzie to mieć dla Ciebie żadnego znaczenia. Ponieważ tak naprawdę skracamy czas uprawy tylko o około miesiąc. Bardzo dużo ludzi zajmujący się uprawą czerpie o wiele większą radość i przyjemność z hodowania rośliny od samego początku, czyli z nasion marihuany. Przyjemność wyhodowania rośliny może spowodować ogromną dumę mając dorosłą, kwitnącą roślinę i wiedząc, że sam wyhodowałeś ją z małego nasionka.

Wysadzanie z nasiona

Dla nie doświadczonych hodowców uprawa rośliny z nasiona jest bardziej bezpieczną i komfortową metodą. Przy uprawie z nasionka nie musisz się niczego obawiać ponieważ w rzeczywistości sprawia to o wiele mniej problemów niż uprawa z klonów. Nasiona konopi indyjskiej możemy znaleźć w wielu sklepach internetowych, które oferują prawdziwe oraz sprawdzone i rekomendowane produkty na których mażemy polegać. Kupując taki produkt wiesz co kupujesz…. Całkowicie kontrolując zakupiony towar wiedząc dokładnie jaki szczep konopi będziesz hodować. Przy dobrym wyborze nasiona masz pewność że nie tracisz czasu na uprawą rośliny o niskiej jakości. Kupując nasiona feminizowane wyhodujesz rośliny żeńskie, a właśnie one wytwarzają pąki, w istocie jest pewność dobrze ulokowanych pieniędzy. Następnym powodem jest fakt, iż uprawiane konopie indyjskie są roślinami jednorocznymi a długość ich życia trwa około 6 miesięcy w naturalnym środowisku więcej nie przetrwają. Genetyka nie jest zaprojektowana na to żeby zachować aktywność i dawać kwiaty przed dłuższy okres, tak więc klon dojrzałej rośliny może być stosunkowo stary i wyprodukować mniej pąków niż rośliny wyhodowane z nasion. Jeśli liczymy na to, że klony wydadzą pąki wcześniej niż rośliny wyhodowane z nasion, to możemy użyć odmian auto kwitnących. Nasiona konopi odmian automatycznie kwitnących to krzyżówki starannie dobrane w kierunku ulepszenia aby rosły na obszarach o dużym nasłonecznieniu, a w uprawie pod dachem możemy je naświetlać 20/4. Odmiany z autofloweringiem zaczną kwitnąć po około trzech tygodniach i wydadzą plon po około miesiącu. Na rynku, w sklepach internetowych można znaleźć masę wysoko wydajnych odmian z autofloweringiem, tzw. Automatów XXL.

W rezultacie roślina wyhodowana z nasiona ma bardzo duże korzenie, dlatego główną i centralną częścią systemu korzeniowego rośliny, rosnącą w głąb gleby i odpowiedzialną za przystosowanie się olbrzymiej ilości składników odżywczych, jest korzeń palowy. Dla osób początkujących nie znających się na uprawie, muszą wiedzieć że z klonu nie jesteśmy w stanie wytworzyć korzenia palowego. Co przełoży się na to że nie osiągniemy nigdy tak silnej i zdrowej rośliny jak wyhodowanej od początku, czyli samego nasiona, które rozwija własny system korzenny. Hodowla z klonów była kiedyś bardzo popularna natomiast plantatorzy dawali wiele do życzenia, jakość pojedynczych roślin powracając przez to dawnej metody uprawy z nasiona. Szeroka oferta na stronach internetowych nasion konopi indyjskiej na pewno przekona do uprawy ponieważ to gwarancja do osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com