Najlepszy Czas na Uprawę Konopi

Opublikowane przez Karina Podolska w dniu

Uprawa indoor w ostatnim czasie totalnie się zmieniła. Doszło do tego, że marihuanę możemy hodować o każdej porze roku w pomieszczeniu. Wystarczy poświęcić odrobinę chęci i czasu by zapewnić roślinom prawidłowy wzrost. Używając do tego świateł, aby naśladować działanie słońca i zapewnić wystarczającą ilość składników odżywczych. I dlatego, od momentu pojawienia się odmian automatycznie kwitnącym jesteśmy w stanie otrzymywać paręnaście obfitych zbiorów każdego roku.

Jednak nikt nie zmieni historii, gdyż od tysięcy lat uprawianie konopi odbywało się naturalnie na zewnątrz. Konopie hodowane na zewnątrz są zdecydowanie mniej estetyczne, w odróżnieniu od jego wzoru hodowanego w pomieszczeniu. Dla wielu osób może wydać się wadą, ale uprawa może odbyć się tylko raz w roku. Musisz sobie zdawać z tego sprawę z jeszcze jednej sprawy; ta metoda jest znacznie tańsza. Ponadto Twoje rośliny korzystają z pełnego spektrum światła słonecznego. Jest to forma światła, która jest trudna do odtworzenia w typowej konfiguracji oświetlenia wewnętrznego.

Roczny cykl wzrostu

Rośliny marihuany outdoor powinny kwitnąć późnym latem. Czas zbiorów określa się na jesień, najczęściej to od końca września do końca października, biorąc pod uwagę oczywiście jeszcze odmianę jaką uprawiamy. Proces uprawy roślin konopi składa się z czterech części, kiełkowania nasion i sadzenia sadzonek wiosną, obserwacja kwitnienia latem, jesienią zaczynamy zbiory a na koniec zimą przycinasz, leczysz i suszysz pąki.

W miejscach, gdzie przeważa uprawa na zewnątrz, zwykle w ciągu kilku tygodni po rocznych zbiorach pojawia się nadwyżka świeżych kwiatów. Jest to zazwyczaj najlepszy czas na zakup marihuany, ponieważ podaż przewyższa popyt. Pod koniec zimy i wczesną wiosną konsumenci chcą więcej marihuany. Do połowy roku popyt przewyższa podaż. Ceny rosną, odzwierciedlając względny niedobór konopi.

Światowa różnica wegetacji konopi indyjskiej

Dla jasności czas zbiorów na półkuli północnej jest określony dokładnie na wrzesień lub październik. Ale jak wiadomo na półkuli południowej pory roku są odwrócone. Dlatego, podając prosty przykład – podczas, gdy amerykańscy hodowcy sadzą nasiona w marcu, australijscy hodowcy przygotowują się do zbiorów w tym samym czasie.

Jest coś co możesz zrobić a dokładnie mówiąc jesteś wstanie zmusić rośliny do etapu kwitnienia, wystawiając je na 12 godzin ciągłej ciemności dziennie przez kilka tygodni w pomieszczeniu. Jest to forma wygodniejsza i bezpieczniejsza w przeciwieństwie do osób hodujących na zewnątrz, które muszą polegać tylko i wyłącznie na naturalnym klimacie swojego obszaru, aby wspomóc kwitnienie roślin.

Na dowód jak ważna jest lokalizacja, która także dyktuje rośliną żyć przedstawiono idealne porównanie a mianowicie – odmiana marihuany, która wkracza w fazę kwitnienia na początku lipca w Kolorado, nie zakwitnie przez co najmniej kolejny miesiąc w Amsterdamie. Znowuż na Hawajach jest w stanie zakwitnąć w każdym momencie.

Inną rzeczą związaną z lokalizacją jest to, że różne regiony mają różne warunki środowiskowe. Czynniki takie jak opady deszczu, temperatura i wysokość mają duży wpływ na wzrost konopi. Jeżeli znajdujesz się na obszarze o łagodnym klimacie, rośliny prawdopodobnie dojrzeją szybciej niż w miejscu, gdzie jest nadmiernie gorąco lub zimno.

Czy wiesz, że dojrzewanie marihuany zależy od odmiany

Jeżeli posadzisz w swoim ogrodzie w jednakowym czasie dziesięć różnych odmian marihuany ni licz na to, że zakwitną i będą gotowe do zbioru razem. Wiedz, że genetyka wybranego szczepu odgrywa znaczącą rolę w okresie dojrzewania. Dzieje się tak, ponieważ każdy szczep przystosował się do swojego naturalnego środowiska przez setki, a nawet tysiące lat.

Czy wiesz, że odmiany z przewagą genetyki indica kwitną szybciej i rosną krócej niż sativy.

Ogólnie rzecz biorąc, sativy z regionów położonych w pobliżu równika mają najdłuższy czas kwitnienia ze wszystkich. Jeśli spróbujesz wyhodować jeden z tych szczepów zbyt daleko na północ lub południe, umrą na długo przed czasem zbiorów. Z kolei, kiedy wygrzebiesz odmianę z jej naturalnego regionu i wyhodujesz ją w cieplejszym obszarze, prawdopodobnie zakwitnie znacznie szybciej.

Podsumowanie

W dawniejszych latach najlepszą marihuanę można było dostać tylko kilka tygodni po zbiorach, gdy była ona niezwykle dokładnie suszona i peklowana. Dziś świat zwariował i powstały różnego rodzaju techniki pozwalające hodowcom rozwijać silne i wspaniałe konopie przez 12 miesięcy w roku jedną z nich jest hydroponika. Jednak jak mówią miłośnicy konopi nic nie zmieni smaku i zapach susz która była uprawiana latem na zewnątrz, zbieranych jesienią, suszonych i suszonych przez osiem tygodni.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com