Kolorowe Konopie Indyjskie

Opublikowane przez Karina Podolska w dniu

Wiedza uprawy konopi jest bardzo ważna, tym bardziej że początkujący hodowcy większości nie zdają sobie sprawy z wyglądu rośliny. Błędne okazuje się być zakładanie z góry, że są one tylko zielone, tymczasem możemy zobaczyć niezwykłe okazy w z fioletowymi odcieniami, ale nie tylko, możemy uprawiać w swoich ogrodach konopie w różnych kolorach, o ile genetyka jest odpowiednia.

Doskonałym przykładem jest White Widow biała odmiana, która jest niezwykle doceniana przez doświadczonych grawerów i to nie tylko przez na swój wygląd, ale i właściwości. Wymieniane są także, odmiany porażające swoimi jaskrawymi kolorami takie jak na przykład Blueberry. Estetyka wszystkich kolorów potrafi urzec nie jedno zatwardziałe serce. Są jednak zasady, których nie da się przeskoczyć by osiągnąć obfitość koloru, gdyż tendencja do wytwarzania różnych kolorów jest prawie całkowicie uwarunkowana genetycznie. Dlatego w chwili, kiedy zdecydujesz się na kupno nasion z grupy kolorowych możesz skorzystać z wielu sztuczek, ażeby wycisnąć z nich jak największą barwę.

Barwy marihuany są zależne od czterech części rośliny, które również mają zdolności do wytwarzania niezwykłych kolorów.

Pierwszą z nich są kielichy, z których tworzą się pączki. Więc wyobraź sobie trzymając w dłoni pąki konopi, trzymasz zespolenie się kilkuset kielichów ułożonych jeden na drugim, a co lepsze co niektóre bądź wszystkie z nich mogą mieć inny kolor. Czy wiedziałeś, że to właśnie kielich dostarczają koloru całej roślinie.

W zupełności wystarczy kilka kielichów w odcieniu fioletowym by twoja roślina była kolorowa. Gdy nadejdzie dzień w którym zmielisz pąki ujrzysz kolorowe kawałki w całym materiale suszu. I im więcej będziesz mieć kolorowych kielichów tym bardziej będzie widoczny żywy kolor pąka.

Drugim są słupki bądź włoski które wystają z pąków. Te z kolei, często występują w kolorach pomarańczowych, czerwonych, fioletowych lub różowych i nie zmienia się to bez względu na to, gdy pąki i liście pozostaną zielone. W momencie wysuszenia pąki zachowują część kolorów słupków, a w minimalnym stopniu kolor będzie widoczny pod pąkami.

Trzeci powód to pozostawienie pąków w zielonych kolorach oczywiście w niektórych odmianach podczas, gdy liście zmieniają kolor. Pomimo, że roślina jest niezwykle piękna wszystko się zmienia, gdy po zbiorach liście są usuwane a na pąkach nie zostaje kolor. Wyobraź sobie sytuację, gdy pąki mogą pozostać takie same, podczas gdy liście stają się fioletowe. Wskazówka z naszej strony, dzieje się tak, kiedy twoje rośliny są wystawione na niskie temperatury w nocy. Odwrotnie jest gdy liście są wystawione na światło w ten czas zmieniają kolor na fioletowy, a te w cieniu nie zmieniają koloru.

No i czwarty powód na, który warto zwrócić uwagę to Trichomy. W tym przypadku działają doświadczeni hodowcy korzystają z metody nazywanej właśnie „trichomów” wszystko po to, żeby określić gotowość uprawy do zbiorów. Jak już kiedyś wspominaliśmy używa się do tego lupy powiększającej by określić dokładnie wygląd trichomy, jeżeli są mlecznobiałe, roślina ma najwyższą zawartość THC, zatem roślina jest gotowa do zbioru. Jeżeli jednak zobaczysz, że kolor zmienia się na bursztynowy lub żółty, należy niezwłocznie zebrać rośliny.

Ale jest jeszcze taka możliwość, która niestety nie jest korzystna a dokładnie mówiąc trichomy mogą zmienić kolor na różowy lub fioletowy, utrudniając określenie zbiorów.

Genetyka, wszystko co powinniśmy wiedzieć

Co by człowiek nie robił, wszystko i tak pójdzie na marne bo genetyka marihuany odgrywa tu największe znaczenie. I jak mówią genetyczne „cegiełki” to antocyjany; rodzina flawonoidów, która wytwarza czerwone, fioletowe lub niebieskie pigmenty. I jak w świecie bywa, znajdziesz je również w roślinach takich jak czerwona kapusta, fiołki, jagody i bakłażany.

Z punktu na podziału ich na grupy wiemy, że jest ich ponad 400 cząsteczek! Głównie to pH, na jakie narażone są te cząsteczki, powoduje zmiany w wytwarzaniu koloru. Chlorofil odpowiada za zielony kolor, który widzisz w roślinach. Dojrzała roślina zaczyna produkować mniej tego pigmentu, a na tym etapie grupy cząsteczek zaczynają pojawiać się w różnych kolorach.

Dlatego rośliny marihuany, oczywiście nie wszystkie, ale te wybrane wybrane szczepy mają naturalną zdolność antocyjanów niż inne.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com