Jak Uniknąć Błędów Podczas Uprawy Marihuany
Najczęściej po podjęciu decyzji o uprawie konopi pojawiają się problemy związane z brakiem doświadczenia i fachowej wiedzy na ten temat. Początkujący grawerzy często popełniają typowe błędy, których mogliby uniknąć. Konopie są bez wątpienia jednymi z najwspanialszych i najbardziej uniwersalnych roślin znanych człowiekowi. Nie są jednak niczym wyjątkowym, co wymagałoby niezwykłego w jej obnoszeniu się…
Tymczasem poznaj najczęściej popełniane błędy podczas uprawy konopi. Gdy już poznasz wszystkie wątki do uniknięcia błędu będziesz wstanie otrzymać piękne plony ze swoich roślin. Zatem postaramy się przedstawić najpopularniejsze błędy w uprawie marihuany. Dotyczą one przede wszystkim niedoświadczonych ogrodników po lekturze na forach internetowych lecz może się przydać nawet doświadczonym hodowcą. Osoby które decydują się na ten krok często myślą, że udana uprawa zioła musi być procesem skomplikowanym a zarazem trudnym do przeprowadzenia. Nic mylnego! Jak że, te wspaniałe rośliny są łatwe w uprawie… tym bardziej że są odporne na niekorzystne warunki środowiskowe. Biorąc pod uwagę, iż w każdej nowej czynności trzeba dać sobie możliwość popełniania błędów, bo podczas nauki są one nieuniknione.
Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na to, aby nie przelać rośliny, częstym problem jest przelanie konopi właśnie to jeden z największych i najczęstszych problemów jakie można zauważyć. Jeśli roślina źle wygląda, możemy pomyśleć, że brakuje jej wody, a często jest to błąd. Roślina powinna mieć wodę, ale należy dostosować jej ilość do danej potrzeby. W przypadku, kiedy świeżo wykiełkuje roślina nie potrzebuje tyle wody co na przykład w 60 dniu życia.
Po drugie, ważna a istotna rzecz przesuszenie na szczęście w tej kwestii dzieje się to rzadziej niż przelewanie, należy jednak pamiętać, iż konopie potrzebują wody tak samo jak światła oraz świeżego powietrza.
Po trzecie, brak nawożenia to na szczęście, także zdarza się rzadziej niż przewożenie natomiast konopie nie będą rosnąć na samej wodzie. Należy tymczasem zainwestować w nawóz, aby je wspomóc. Azot potrzebny jest do wzrostu a potas czy fosfor do kwitnięcia niestety trzeba o tym pamiętać ponieważ są niezbędne dla każdej konopi.
Po czwarte, przenawożenie może się skończyć niestety źle dla młodych konopi. Kiedy rośliny są młode nie potrzebują dużych ilości nawozów tak jak w późniejszym czasie wówczas nadmiar może im tylko zaszkodzić. W początkującym etapie najlepiej stosować ½ czy ¼ dawki zalecanego nawozu a z upływającym czasem powoli je zwiększać.
Po piąte, zbyt niska temperatura i zbyt wilgotno w pomieszczeniu. Wspomniane czynniki ogrywają tu bardzo istotną rolę ponieważ ściśle są ze sobą połączone i mogą zniszczyć całe zbiory. W okresie, gdy wilgotność jest zbyt wysoka – 60% lub więcej… rośliny w ciągu ostatnich tygodni cyklu kwitnienia nie rosną. W pomieszczeniu, który wykazywał komfortową temperaturę około 26 ° C na wysokości wierzchołków rośliny, na poziomie gruntu może mieć około 12 ° C lub niższy.
Po szóste, niewłaściwe światło to jeden z najgorszych z możliwych błędów, dlatego iż lampy sodowe tracą skuteczność szybko wraz ze wzrostem odległości. Obniżona efektywność pod względem głębi jest jeszcze większa dzięki zastosowaniu nowych lamp LED. Zastanawiając się logicznie optymalne rozmieszczenie pod względem odległości zależy od szeregu czynników, nie byłoby poprawne ustalenie reguł dla odległości lampy. Sama lampa, rozmiar pomieszczenia, rozmiar łaty czy moc lampy odgrywają najważniejszą tu rolę. Bowiem wyrazistość oświetlenia wszystkich źródeł światła maleje. Niestety jeżeli powiesisz lampy zbyt blisko roślin, prawdo podobnie możesz spowodować uszkodzenie konopi z powodu zbyt intensywnego nagrzewania, liście górne wysychają i w konsekwencji umierają.
Po siódme, wzrost korzeni, kiedy rozpocznie się cykl kwitnienia, nie ma znaczenia wielkość naszej rośliny. Podczas, gdy duża i zdrowa kula korzeniowa w okresie wegetatywnym jest znacznie ważniejsza dla perfekcyjnego rozwoju. A więc w pierwszych tygodniach kwitnienia rośliny konopi będą rosły dość szybko, nie wykazując żadnych charakterystycznych wad nawet wtedy, gdy rozwój korzeni był wadliwy. Jednakże kiedy tylko rośliny będą stawały się cięższe po czwartym tygodniu, ich zapotrzebowanie na fosfor, a zwłaszcza potas silnie wzrasta. Podczas kiedy korzenie nie rozwinęły się dobrze, gdy roślina zacznie kwitnąć, a uszkodzenie będą widoczne dopiero po 4 tygodniach.
0 komentarzy