Jak Konopie Wykorzystać Dla Zdrowia Skóry i Włosów

Opublikowane przez Karina Podolska w dniu

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że marihuana jest dobra dla Naszego wyglądu. Liczne badania nad konopiom pokazują, iż ewidentnie roślina wykazuje pewne właściwości, które mogą konkurować nawet z najlepszymi produktami do pielęgnacji skóry na całym świecie.

Konopie to rodzaj rośliny uprawianych na szeroką skalę do celów w produkcji materiałów i do odżywczych nasion. Nasiona konopi zawierają w sobie mnóstwo niezbędnych kwasów tłuszczowych oraz posiadają bardzo wysoką zawartość białka. Należy wiedzieć że to nie wszystko ponieważ jest tego więcej są bogate w witamina E i są dobrze zaopatrzone w niezbędne minerały, takie jak fosfor, wapń, żelazo i cynk. Co więcej powinieneś wiedzieć? Istotnymi faktami o którym warto wiedzieć to to, że jest to, że Twoje ciało ma receptory kannabinoidowe, które chronią Cię przed szkodliwymi elementami naturalnymi. Efekty upiększające marihuany pochodzą z produkowanych przez nią kannabinoidów. Reasumując konopie są dobrodziejstwem natury dla Twojej skóry i włosów.

Skóra

Na wstępie zwrócimy uwagę na nasiona konopi które faktyczni mogą sprawić, że Twoja skóra będzie silna, lśniąca i wolna od skaz. Za to olej pozyskiwany z nasion konopi zazwyczaj zawiera 50-70 procent kwasu linolowego, niezbędnego kwasu tłuszczowego, którego organizm ludzki nie może syntetyzować samodzielnie oraz pomaga budować ceramidy cząsteczki lipidowe, które mają za zadnie utrzymywać nawilżenie i żelazną skórę. A dzieje się tak by zapobiegać wysuszaniu skóry i przedostawanie się obcych materiałów i bakterii, które są winowajcą powstawania uciążliwego dla wszystkich trądziku lecz nasiona konopi również są pomocne w regulowaniu tego problemu. Inny kwas tłuszczowy, kwas gamma-linolenowy, również występujący w nasiona konopi, są niezbędne do regulacji hormonów i mogą pomóc w kontrolowaniu stanów zapalnych i bolesnych hormonów wyprysków.

W konopiach występują miejscowe omega-3, omega-6 i omega-9. Omega-3występują w postaci kwasu ALA, reguluje krzepliwość krwi na skórze i nadaje jej piękny delikatny wygląd. Omega-9 utrzymuje elastyczność i blask włosów i skóry. Omega-9 jest również skuteczny pozbyć się łupieżu równocześnie mocno wspomaga wzrost włosów. Z kolei ostatni tłuszcz Omega-6 utrzymuje nawilżenie skóry i chroni ją przed poparzeniem słonecznym. Jeśli odpowiednio zadbamy o naszą skórę i będzie bezpieczna przed szkodliwymi promieniami możesz liczyć na 100 % pewność na skórę bez zmarszczek i raka. Omega-6 nadaje również skórze młodzieńczy wygląd i dodaje jej blasku.

Udowodniono także, że Kannabinoidy zawarte w konopiach wykazują właściwości przeciw utleniające, aby chronić skórę przed wolnymi rodnikami, takimi jak promienie ultrafioletowe i zanieczyszczenia. Czy wiesz, że stres może również powodować powstawanie wolnych rodników?!

Włosy

Włosy są tak samo ważne jak i skóra a zwłaszcza dla kobiet zatem dla ciekawych wiedz, że nasiona konopi idealnie współgrają z włosami. Dzięki konopiom odzyskają piękno, blask i moc. Linolowy Kwas, którego bogato występuje w oleju z nasion konopi, idealnie pasuje do codziennej pielęgnacji włosów. Przez wzgląd na to, że zdrowa skóra i włosy są podobne pod względem ceramidów pomagają utrzymać je mocne, gładkie i lśniące. Dodatkowo Gamma Linolenic kwas będzie miał pod kontrolą twoje hormony i nie będziesz musiał radzić sobie z nadmierną produkcją oleju i łupież. Biorąc pod uwagę obfitą ilość witaminy E w nasionach konopi, która jest niesamowitym naturalnym przeciwutleniaczem pomaga na wzrost włosów od nasady, utrzymując szczególnie zdrową skórę głowy!

Stymulacja wzrostu włosów

Ze względu na czynniki środowiskowe takie jak pogoda, oraz uszkodzenia mechanice rozwój włosów jest totalnie ograniczony. Paradoksem jest to że zarówno wysoka, jak i niska temperatura sprawiają, iż nasze włosy tracą nawilżenie i wyglądają na suche i niezdefiniowane. Olej z nasion konopi to naturalny produkt konopi. Olej z nasion konopi jest zwykle wypełniony witaminami i kwasami tłuszczowymi, które stymulują wzrost włosów. Olejek zawiera również znaczne ilości białka, które wzmacnia włosy i paznokcie oraz zapobiega wysuszaniu skóry głowy. Innym sposobem, w jaki konopie stymulują wzrost włosów, jest poprawa krążenia krwi w skórze głowy. Poprawia również naturalną elastyczność włosów i pozwala na ich dłuższe rozciąganie bez łamania.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com