Uprawa Jednej Rośliny Konopi Dla Zabawy

Opublikowane przez Karina Podolska w dniu

Bywają osoby, które mają szczęście mieszkać w krajach, gdzie marihuana jest zalegalizowana i mogą bez obaw uprawiać rośliny na własny użytek. Natomiast, nie wszyscy mają tyle szczęścia i muszą kombinować, więc muszą znaleźć zdecydowanie dyskretniejszy sposób. Dartego postaramy się przedstawić Wam kilka wskazówek mający na celu wyhodowania pojedynczej rośliny choćby dla zabawy

Zanim zaczniesz podejmować jakie kol wiek kroki zajmij się znalezieniem dyskretnej strefy chyba, że mieszkasz w miejscu, gdzie uprawa na własny użytek jest legalna. Kolejnym krokiem jest wyszukanie odmiany nasion marihuany łatwych w uprawie, a możecie je znaleźć w sklepie internetowym THC-THC.COM, który jest godny polecenia, gdyż posiadają szeroki wybór nasion dla początkujących a także doświadczonych hodowców.

Niezależnie od tego czy hodujesz tylko jedną roślinę czy na dużą skalę, wszystko prowadzi do kilku bardzo ważnych czynności takach jak: Kiełkowanie nasion, Przygotowanie gleby, Oświetlenie, Zbiory, Suszenie, Utwardzanie.

Kiełkowanie nasion

Pierwszą i najważniejszą czynnością do której musisz przystąpić to prawidłowe wykiełkowanie nasion gdyż jest to proces, który wymaga powietrza, ciepła i wody. Istnieje kilka sposobów postępowania, chociaż metoda ręczników papierowych jest jedną z najszybszych i najłatwiejszych.
Do tej metody będziesz potrzebować oprócz papieru ręcznikowego talerzy i dobrej jakości nasion.
Kiełkowanie w zasadzie zajmuje od 24 do72 godziny, a zależeć to będzie tylko i wyłącznie od tego jaką metodę przez siebie zastosujesz. Pamiętaj najważniejsze byś nie zapomniał podczas zamawiania nasion byś zamów feminizowane. Ponieważ może zdarzyć się tak że twoja uprawa okaże się męska. W momencie, kiedy nasiono pęknie zacznie się czas na kolejny krok i trzeba szykować glebę do sadzenia.

Przygotowanie gleby

Podczas tego kroku najważniejsze jest dostarczcie odpowiedniej ilości tlenu. Korzenie naszej rośliny także muszą mieć na tyle miejsca by swobodnie mogły się rozrastać. W chwili rozrostu należy kontrolować swoją roślinę i w miarę potrzeby przesadzać by miała wystarczająco dużo miejsca. Konieczne jest to na tyle by mogła sobie swobodnie i zdrowo rosnąć. By mogła prawidłowo się rozwijać należy przede wszystkim zapewnić jej zdrową, pełnowartościową glebę, oraz musisz pomyśleć nad wyszukaniem odżywczych wzmacniaczy gleby, która będziesz musiał dodawać w kolejnych etapach wzrostu rośliny.

Oświetlenie

Prawidłowy rozwój konopi opiera się bez dwóch zdań, także na cyklu świetlnym. Biorąc pod uwagę, że każda roślina potrzebuje słońca by się prawidłowo rozwijać ta również na tym bazuje oczywiście dobierając do sobie najodpowiedniejsze warunki. Więc, decydując się na uprawę w pomieszczeniu konieczne będzie dobranie odpowiedniego oświetlenie do potrzeb rośliny, biorąc oczywiście pod uwagę swój budżet.

Jedną z przydatnych taktyk jest umieszczenie rośliny w pobliżu nasłonecznionego okna. Jeżeli klimat w którym mieszkasz będzie w stanie porą letnią zapienić wystarczającej ilości świtała słonecznego. Następnie możesz użyć zwykłej żarówki fluorescencyjnej (CFL, T5, T8), aby zapewnić wystarczającą ilość światła w nocy.

Zbiory

Konieczne jest prawidłowe określenie czy roślina konopi jest wypełni gotowa do ścięcia. Bardzo przydatne służące do tego okazuje się być choćby najzwyczajniejszą lupa, którą jesteś wstanie zobaczyć i ocenić czy trichomy są w pełni gotowe. Dobrą zasadą jest zbieranie, gdy włosie ma mętny lub mleczny kolor. Gdy jesteś w takiej sytuacji jesteś zmuszony poczekać tak długo, aż trichomy zbrązowieją. Jeśli tak się stanie, oznacza to, że znaczna część THC w zakładzie stała się CBN. Taka marihuana jest mniej odurzająca niż zwykle i sprawi, że poczujesz się senny.

Suszenie

Jeżeli chcesz osiągnąć najwyższej jakości susz proponujemy przejść do procesu suszenia i utwardzania i bez ściemy jesteś w stanie poprawić jakość marihuany. Ponieważ masz tylko jedną roślinę, przycinanie powinno być bardzo łatwe. Zalecamy zrobienie tego przed powieszeniem do wyschnięcia. Kiedy zdecydujesz na ten krok, czyli przycinania na mokro koniecznie będą ci potrzebne rękawiczki i bardzo ostry nóż. Nim zaczniesz zapoznaj się z budową rośliny konopi z pewnością będzie ci łatwiej przejść do czynności przycina. Pozbądź się liści wachlarza i liści cukru. Pamiętaj że nie musisz ich wyrzucać bo możesz ich użyć do jedzenia. Przygotuj pomieszczenie z odpowiednią wentylacją i powieś konopie do góry nogami. Jedną z wygodnych metod jest założenie małego sznurka do bielizny. Upewnij się, że temperatura w pomieszczeniu wynosi od 65 do 75 stopni, a wilgotność około 50%. Powolny proces suszenia trwa zwykle 3-7 dni. Codziennie sprawdzaj swoje pąki, aby upewnić się, że proces suszenia przebiega sprawnie. Brak kontroli może doprowadzić do zainfekowania pleśni co może spowodować utratę całego zbioru.

Utwardzanie

Skoro wysuszyliśmy już nasze rośliny po co nam w takim razie utwardzanie? Utwardzanie to kontrola wilgotności i może stworzyć naprawdę fenomenalny produkt końcowy, który naprawdę będzie w stanie zadowolić najbardziej wymagającą osobę. Przydatny może być szklany słoik z szerokim otworem, chociaż jeden jest prawdopodobnie wystarczający w zależności od wielkości plonów. Nie zaleca się wypełniania po brzegi zrób tak by nie wypełniaj go więcej niż w trzech czwartych słoika. Upewnij się, również że mogą się swobodnie poruszać, gdy nimi potrząsasz. Jeśli się sklejają, musisz je dłużej suszyć, ponieważ nie są gotowe do utwardzenia. W ciągu pierwszych kilku dni otwieraj słoik kilka razy na kilka minut. Tak wykonując tą czynność pomagasz w procesie utwardzania. Można również zainwestować w urządzenie do pomiaru wilgotności czyli higrometr pozwoli to na dokładny pomiar. W momencie gdy osiągnie od 60% do 65%, wtedy dopiero możesz być pewien, że Twoja marihuana jest gotowa do użycia.

Ostatecznie uprawa rośliny marihuany jest niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem i może sprawić, że o wiele bardziej doceniasz proces powstawania zioła oraz samo zioło.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com