Stany Zjednoczone Ułaskawiają Tysiące Skazanych Za Posiadanie Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Urszula Konopnicka w dniu

Joe Biden Pisze Historię

Dokonano historycznego kroku, a jedna z obietnic wyborczych prezydenta USA Bidena została zrealizowana.

Biden ułaskawił tysiące osób skazanych za posiadanie konopi indyjskich zgodnie z amerykańskim prawem federalnym i oświadczył, że jego rząd zbada, czy marihuana powinna nadal należeć do tej samej kategorii prawnej, co narkotyki, takie jak heroina i metamfetamina. To, że nadal tak jest, „nie ma sensu”- powiedział Biden.

Ułaskawienia dotyczą wszystkich osób skazanych za posiadanie marihuany na szczeblu federalnym od czasu ogłoszenia tego przestępstwa w latach 70-tych. Nie ma pełnych danych, ale można przypuszczać, że w latach 1992-2021 około 6500 osób zostało skazanych za posiadanie konopi indyjskich, z wyłączeniem osób ze statusem stałego pobytu. Ułaskawienia dotyczą również osób skazanych na podstawie przepisów antynarkotykowych w Dystrykcie Kolumbii; urzędnicy również oszacowali tę liczbę na kilka tysięcy osób.

Ułaskawienie nie dotyczy skazanych za sprzedaż lub dystrybucję konopi indyjskich. Według władz, obecnie nie ma osób, które siedzą w więzieniach federalnych tylko za posiadanie konopi indyjskich. Ale ten krok pomoże usunąć przeszkody dla tysięcy ludzi, którzy chcą zdobyć pracę, znaleźć mieszkanie, ubiegać się o studia lub uzyskać federalne świadczenia.

Biden wezwał gubernatorów stanów amerykańskich do pójścia w jego ślady i ułaskawienia wszystkich skazanych za posiadanie konopi indyjskich zgodnie z prawem poszczególnych stanów. Jest to historyczny, niemożliwy do przecenienia krok na drodze amerykańskiej, ale także globalnej legalizacji marihuany.

„Posyłanie ludzi do więzienia za posiadanie marihuany zniszczyło zbyt wiele istnień ludzkich. Dzisiaj zaczynamy naprawiać tę krzywdę” – powiedział wczoraj na Twitterze Biden, dodając, że nie-biali ludzie używają konopi indyjskich równie często jak biali ludzie, ale kilka razy częściej są prześladowani, aresztowani i potępiani – jasne jest, że amerykańskie przepisy dotyczące marihuany mają przede wszystkim rasistowskie pochodzenie, a nie mają żadnego innego sensu poza ściganiem i niszczeniem czarnoskórych ludzi, długowłosych hipisów i innych mniejszości.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com