Rośliny Marihuany, Nawozić Czy Nie

Opublikowane przez Borys Pieńko w dniu

Wielu hodowców zakupujących nasiona marihuany chce jak najlepiej dbać o swoją roślinkę, więc zapewne rodzi się w ich głowie pytanie „nawozić czy nie?”. Oczywiście mówimy tutaj o uprawie-hodowli w kraju w którym jest to legalne. Takich krajów na naszej planecie jest coraz więcej.

Nawożenie, jak wiadomo, odbije się większym plonem w przyszłości, roślinki będą ładne, zdrowe i dadzą dobrej, jakości plon. Nie należy nawozić naszej rośliny wcześniej niż w 14 dniu wzrostu. Do wzrostu rośliny potrzebny jest azot, mniej potas i fosfor, aczkolwiek te 2 pierwiastki potrzebne są roślinie przy kwitnięciu. Hodowca musi zastanowić się czy chce założyć uprawę organiczną czy mineralną. Organiczne nawozy są produkowane naturalnie, dzięki niej nie będzie chemii w kwiatostanach, plony będą miały bardzo ładny zapach i smak, uprawiane rośliny marihuany nie będą zawierały chemii, przez co w przyszłości będą z nich zdrowe i dobre jakościowo kwiaty. Natomiast uprawa mineralna może nam dać większe plony, jednak szczyty będą nafaszerowane chemią, niektórym przez to po prostu nie smakują. Nie należy także zbytnio przesadzić z azotem, gdy się go przedawkuje liście przybierają barwę ciemno zieloną, wyskakują żółte i brązowe plamki.

Przedstawiliśmy Ci krótki opis kwestii nawozów i nawożenia roślin konopi indyjskich. Teraz sam musisz się zastanowić jakie nawozy wybrać. Bo pytanie czy w ogóle nawozić? ma tylko jedną odpowiedź, TAK należy nawozić swoją uprawę.

Polecamy również serię dwóch artykułów na innym blogu.

Pierwszy z nich odnosi się do fazy wzrostu roślin konopi, czyli: Faza Wegetatywna Rośliny Marihuany Pełno Sezonowej. Jest to ważne, gdyż jak już wspomnieliśmy przy fazie wzrostu rośliny potrzebują innego nawozu, tego z większą ilością azotu.

Drugi artykuł, który warto sobie przyswoić to: Faza Kwitnienia Rośliny Marihuany Pełno Sezonowej. Dowiesz się z niego wszystko o fazie kwitnienia marihuany, drugiej fazie w której kluczową rolę odgrywa nawóz na kwitnienie, czyli taki który, zawiera dużo potasu i fosforu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com