Rekordowe Obroty Legalnego Przemysłu Konopnego w USA

Opublikowane przez Urszula Konopnicka w dniu

Podczas gdy marihuana w Stanach Zjednoczonych jest nadal jedną z zakazanych na poziomie federalnym substancji, coraz więcej pojedynczych stanów legalizuje tę roślinę. Doprowadziło to do powstania legalnego rynku produktów z konopi indyjskich, pozostawiając w tyle inne duże gałęzie przemysłu.

Większa Sprzedaż Marihuany Niż Wołowiny w USA

Jeszcze niedawno trudno było sobie wyobrazić, że w 2024 roku legalny handel produktami z konopi indyjskich w Stanach Zjednoczonych może przynieść obroty trzy razy większe niż obroty ze sprzedaży chipsów. Chipy i bilety do kina generują przychody w wysokości nieco ponad 20 miliardów dolarów, ale to legalna marihuana generuje obroty rzędu aż 32 miliardów dolarów. Nawet branża wołowiny, która jest niczym symbolem USA, nie jest w stanie przewyższyć tegorocznych obrotów branży konopi indyjskich.

Nielegalność Wstrzymuje Wpływy z Podatków Od Konopi Indyjskich Na Poziomie Federalnym

Być może te liczby skłonią również polityków rządzących USA do myślenia, ponieważ przez prohibicję USA jako kraj nie otrzymuje dochodów z podatków legalnego przemysłu konopnego.

Handel alkoholami spirytusowymi, który jest obecnie bardziej lukratywny niż konopie indyjskie, z oczekiwanym rocznym obrotem w wysokości 37,7 mld USD, może stracić tę przewagę już w ciągu kilku lat. Tendencje wyraźnie przemawiają za konopiami indyjskimi, ponieważ kolejne stany będą dalej liberalizować ich używanie.

Więcej Osób Używających Konopie Indyjskie Niż Alkohol

Liczba osób, które regularnie zażywają marihuanę, przewyższa liczbę osób, które regularnie piją alkohol. Aż 40 procent spożywa marihuanę codziennie lub prawie codziennie. Chociaż tendencja ta nie jest bezprecedensowa, szkody zdrowotne wynikające z nałogowego zażywania konopi indyjskich nie są tak dramatyczne, jak te, które mogą być spowodowane przez alkohol.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com