Pierwsza Poradnia Leczenia Marihuaną Medyczną

Opublikowane przez Karina Podolska w dniu

W Polsce powstaje pierwsza poradnia leczenia marihuaną medyczną, którą otwiera firma LUX MED

Lider rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce, czyli grupa LUX MED otwiera w kwietniu w Warszawie Poradnię Leczenia Marihuaną Medyczną. Założeniem nowej placówki tejże grupy jest zapewnienie chorym osobą nowoczesnego oraz kompleksowego wsparcia w leczeniu z wykorzystaniem konopi medycznych. W planach jest udostępnienie pacjentom zindywidualizowany planu leczenia a także nadzorowanie rozwoju terapii, tym samym otrzymają stały dostęp do kontaktu z lekarzem w razie potrzeby po między wizytami.

Wykorzystywane dotychczas leki oraz wyciągi z konopi medycznych są legalne w naszym kraju przez regulacje ustawy z roku 2017, które mogą być nową alternatywą wykorzystywaną w leczeniu wielu osób. Nowe doniesienia ze świata popierających, iż medyczna marihuana jest stosowana skutecznie w leczeniu bardzo poważnych i uprzykrzających nasze życie schorzeń. Terapia zalecana jest między innymi w leczeniu silnego i przewlekłego bólu, chorób neurologicznych, zaburzeń psychicznych i problemów ze snem, czy też w wielu chorobach nowotworowych. Medyczna marihuana z powodzeniem łagodzi objawy bólowe, wpływa na polepszenie snu co więcej wpływa na jakości życia osób cierpiących na chroniczny ból. Mówi się że w Polsce liczba chorych potrzebującej terapii leczniczymi konopiami wynosi około 300 tys. osób, choć potrzebujących może być nawet około miliona.

Konopie medyczne stosowane są jako terapia modyfikująca przebieg choroby, której celem jest uwolnienie od cierpienia przy jednoczesnej poprawie funkcjonowania i ogólnej jakości życia. Naszym pacjentom zapewnimy dostęp do najwyższej jakości produktów, które są przebadane laboratoryjnie, a cały proces leczenia odbywa się pod stałą kontrolą lekarza. Chcemy pomóc pacjentom w sytuacji, gdy standardowe metody leczenia farmakologicznego nie odniosły pożądanych skutków – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

Poradnia Leczenia Marihuaną Medyczną będzie znajdować się w Szpitalu Grupy LUX MED, przy ul. Puławskiej 455 w Warszawie.

Co zatem wiemy o Grupie LUX MED?

Grupa LUX MED jest numer jeden na rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce a także częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie, zapewniając w pełni opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 000 000 pacjentów. Firma rozporządza ponad 230 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Grupa zatrudnia 15 000 osób, około 6800 lekarzy i 4000 personelu medycznego.

Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com