Pfizer Przejmie Firmę Farmaceutyczną Testującą Zdolność Kannabinoidów

Opublikowane przez Karina Podolska w dniu

Pfizer Inc., jeden z gigantów farmaceutycznych trifecta tworząca szczepionki przeciw COVID-19, przejmuje kolejną dużą firmę farmaceutyczną, która prowadzi badania kliniczne różnych leków, w tym skuteczność kannabinoidów.

13 grudnia, Pfizer Inc. przejął firmę Arena Pharmaceuticals, Inc. Obie firmy podpisały umowę, zgodnie z którą Pfizer otrzyma wszystkie akcje Areny po 100 USD za akcję, zapłaconą gotówką o wartości umowy ustalonej na 6,7 mld USD . Arena ma do zaoferowania cenne wieloetapowe badania kliniczne leków, a dokładnie mówiąc rozchodzi się o lek kannabinoidowy, który ma być stosowany w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych.

Transakcja między Pfizera i Areny została zatwierdzona. „Proponowane przejęcie firmy Arena uzupełnia nasze możliwości i wiedzę specjalistyczną w zakresie zapalenia i immunologii, innowacyjnego silnika firmy Pfizer opracowującego potencjalne terapie dla pacjentów z osłabiającymi chorobami układu immunologicznego, wymagających bardziej skutecznych opcji leczenia” — powiedział, Mike Gladstone – Pfizer

„Wykorzystując wiodące badania firmy Pfizer i możliwości globalnego rozwoju, planujemy przyspieszyć rozwój kliniczny etrasimodu dla pacjentów z chorobami immunozapalnymi”. Gladstone działa w ramach działu zapalenia i immunologii firmy Pfizer.

Siedziba Arena znajduje w San Diego w Kalifornii, która ma szeroki zakres prac począwszy od gastroenterologii, dermatologii, kardiologii i wielu innych. Zwracają szczególną uwagę na etrasimod, który jest testowany pod kontem leczenia przykrych schorzeń wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna.

Co ważniejsze w tym temacie, firma Arena podjęła prace nad antagonistą receptora kannabinoidowego typu 2. Jak wspomniano na jednym z wywiadów, znaczenie tych umów które są niezwykle istotne ponieważ liczy się na przyspieszenie postępu w zakresie możliwości badawczych nad marihuaną medyczną.

„To przejęcie pokazuje zainteresowanie, jakie wielka farmacja interesuje się szybko ewoluującym światem kannabinoidów. Zachęca nas to przejęcie, ponieważ zapewnia więcej zasobów i szerszą platformę do farmaceutycznego rozwoju kannabinoidów. Ogólnie rzecz biorąc, transakcja ta jest zgodna z długoterminową koncentracją firmy Pfizer na innowacyjnych badaniach i wielką wygraną dla naszych inwestorów”

Całe zaangażowanie w badaniu nad kannabinoidami ma tu istotne znaczenie, gdyż jest powiązane z lekiem Olorinabem (APD371), Co to takiego jest i jakie jest jego przeznaczenie? Jak piszą na oficjalnej stronie Arena „Olorinab (APD371) to eksperymentalny, doustny, działający obwodowo, wysoce selektywny, pełny agonista receptora kannabinoidowego typu 2 (CB2). Olorinab jest wewnętrznie odkrytym kandydatem na lek, który Arena bada pod kątem kilku wskazań, z początkowym skupieniem się na bólu trzewnym związanym z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi”

„Ten związek, dzięki swojej selektywności wobec CB2 w porównaniu z CB1, jest badany pod kątem łagodzenia bólu bez psychoaktywnych działań niepożądanych”.

Niezależnie od wszystkich innych badań nawet tych oficjalnych, konopie indyjskie stały się niezwykle popularne w ostatnich latach. Po opublikowaniu przez NORML kombinacji 450 recenzowanych badań pokazano szereg badań dotyczących konopi w połączeniu z autyzmem, przewlekłym bólem, cukrzycą, fibromialgią, migrenami i zespołem stresu pourazowego. Badania takie jak te prawdopodobnie staną się budulcem dla dalszych badań klinicznych.

„NORML od dawna opowiada się za wprowadzeniem w życie polityki dotyczącej marihuany opartej na dowodach”, powiedział główny autor recenzji, zastępca dyrektora NORML Paul Armentano.

„Jeśli chodzi o odpowiedź na pytania dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności terapeutycznej konopi indyjskich, ta publikacja dostarcza dowodów, które pacjenci i ich lekarze – a także prawodawcy – muszą wiedzieć”.

Od badań nad konopiami indyjskimi jako środkiem wspomagającym sen po ćwiczenia, naukowcy w USA są gotowi do kontynuowania badań nad konopiami indyjskimi przez kolejne lata, torując drogę do przeprowadzenia większej liczby badań klinicznych. Co niezwykle cieszy tysiące zainteresowanych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com