Luksemburg ma Zostać Pierwszym Europejskim Krajem, Który Zalegalizuje Marihuanę na Własny Użytek

Opublikowane przez Karina Podolska w dniu

Prawdziwym szokiem, które obległo media w ostatnich dniach jest ogłoszenie wieści, że Luksemburg ma szansę stać się pierwszym krajem europejskim, który zalegalizuje marihuanę, co więcej kluczowe agencje rządowe ujawnia plan zezwolenia na posiadanie i uprawę konopi na własny użytek do czterech roślin w zaciszu domowym.

Jak wynika z ustaleń, ministrowie sprawiedliwości i bezpieczeństwa wewnętrznego przedstawili 22.10.2021 r. (piątek) propozycję, która w dalszym ciągu będzie wymagała głosowania w parlamencie, ale z całą pewnością jest już przesądzona. Jak donoszą jest to część dość rozległego pakietu środków reformatorskich zalecanych przez agencje.

Zgodnie zobowiązującym tam prawem osoby pełnoletnie od 18 roku życia i starsi, mogą uprawiać do czterech roślin na mieszkanie. Jednak jest pewne ograniczenie a mianowicie zgodnie z proponowanym modelem, użyteczność więcej niż trzech gramów w miejscu publicznym będzie karane, grzywna będzie wynosić w wysokości 25-500 euro. Ciekawostką jest, że na dzień dzisiejszy największa kara trzymania przy sobie marihuany wynosi 2500 euro.

Dostęp ma wyglądać dość ciekawie, ponieważ osoby dorosłe mogłyby kupować i handlować nasionami konopi do wykorzystanie w przydomowych ogródkach.

Informacje płynące z ust ministra sprawiedliwości Sam Tamson, który oznajmił całemu światu, że rząd uważa, że „musi działać” i rozplanował zmianę polityki uprawy gospodarstw domowych jako pierwszy krok.

„Pomysł polega na tym, że konsument nie znajduje się w nielegalnej sytuacji, jeśli spożywa konopie indyjskie i że nie wspieramy całego nielegalnego łańcucha od produkcji przez transport do sprzedaży, w której jest wiele nieszczęść” – powiedział. „Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby coraz bardziej oddalać się od nielegalnego czarnego rynku”.

Mimo wszystko, że istnieje jeszcze ograniczony zakres, reforma z całą pewnością uczyniłaby Luksemburg pierwszym krajem w Europie, który zalegalizowałby produkcję i posiadanie marihuany do użytku rekreacyjnego.

Choć ograniczony zakres, reforma uczyniłaby Luksemburg pierwszym krajem w Europie, który zalegalizowałby produkcję i posiadanie marihuany do użytku rekreacyjnego. Obecnie konopie indyjskie w niektórych krajach na kontynencie, zostały zniesione sankcje karne, lecz pomimo to nadal są ustawowo kryminalizacji.

The Guardian informuje, że rzad w dalszym ciągu pracuje nad opracowaniem programu, w którym państwo reguluje produkcję i dystrybucję marihuany.W ten sposób mają na celu rozwiązania „ograniczeń międzynarodowych”, w ten sposób chcą się odnieść do zobowiązań traktatowych ONZ. Uważa się jednak, że pewne zobowiązania zostały poważnie zlekceważone przez wiele stanów USA i innych krajów, takich jak Kanada czy Urugwaj.

Z całą pewnością w obecnej chwili, Luksemburg skupia się głównie na legalizacji w warunkach domowych. Możemy się spodziewać, że Parlament będzie głosować wniosek już na początku przyszłego roku.

Patrząc szerzej zobaczymy bardzo dużo zmian bo jak się okazuje na obecna chwilę, w USA powstają kolejne zmiany nad rozwojem ustawodawstwa dotyczącego legalizacji, W Meksyku z kolei, jeden z czołowych senatorów powiedział tamtym tygodniu, że prawodawcy mogą zaczynać rozbudowywać przepisy regulujące przepisy konopi indyjskiej.

Co więcej, Sąd Najwyższy wydał orzeczenie, iż osoby powyżej 18 roku życia nie mogą być karane za posiadanie lub uprawę marihuany.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com