Legalność Narkotyków, Marihuany

Opublikowane przez Borys Pieńko w dniu

W naszym kraju temat narkotyków, marihuany i dopalaczy budzi znacznie większe kontrowersje niż temat alkoholu i papierosów. Alkohol i papierosy są legalne. Narkotyki, marihuana i dopalacze absolutnie nie są legalne i za posiadanie nawet niewielkiej ilości można mieć poważne problemy z policją, a w skrajnych sytuacjach nawet zostać pozbawionym wolności i iść do więzienia.

Legalność posiadania marihuany na własny użytek, a nawet handel narkotykami jest regulowana bardzo różnie w różnych krajach świata. Wiele zależy od konkretnej kultury. O ile liberalny Zachód jak najbardziej narkotyki akceptuje, o tyle już Azja – niekoniecznie. W Azji znajduje się wiele krajów, gdzie posiadanie narkotyków jest surowo zabronione, a za posiadanie nawet na własny użytek przy sobie niewielkiej ilości narkotyków można zostać skazanym na karę śmierci. W Malezji 29-letni mężczyzna, został skazany na karę śmierci, ponieważ rozdawał za darmo biednym i chorym ludziom leczniczy olej z konopi.

Właśnie stąd wzięło się wiele ludzkich dramatów. Ktoś pomógł komuś przewieźć niewielką paczuszkę przez granicę co skutkowało zatrzymaniem przez tamtejszą policją i wieloletnim więzieniem, ponieważ okazało się, że w paczuszce były narkotyki. Marihuana na świecie w niektórych krajach jest legalna, w innych – nie. Jak inne narkotyki. Oczywiście ludzie dzielą narkotyki na mocniejsze i słabsze, jednak trzeba pamiętać o tym, że każdy narkotyk zwłaszcza nadużywany prędzej czy później uzależnia. Warto zdawać sobie sprawę, że już sięgnięcie po pierwszy w życiu twardy narkotyk jest ważną życiową decyzją, ponieważ od skutków tego wydarzenia może nie być już odwrotu. Wiele osób, które siedzą w azjatyckich więzieniach o zaostrzonym rygorze, w bardzo złych warunkach, nie zdawały sobie sprawę, że przez jeden życiowy błąd mogą przekreślić całe swoje życie.

W niektórych krajach za posiadanie narkotyków albo za handel narkotykami można zostać skazanym także na karę chłosty. Legalność posiadania narkotyków i handlu narkotykami nie bez powodu budzi kontrowersje, ponieważ jest to towar, który niektórzy ludzie uważają za bardzo zły, a niektórzy za taki, który chcieliby użytkować bez żadnych przeszkód prawnych. Wiele osób jest niezwykle przeciwnym narkotykom, ale także innym używkom takim jego alkohol, dopalacze czy papierosy. Narkotyki mogą oczywiście wyrządzić wiele zła w życiu szczególnie młodych ludzi, ale nie tylko młodych, ponieważ uzależnienie może dopaść człowieka w każdym wieku.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że tak samo alkohol i papierosy mają niezwykle negatywny wpływ na zdrowie ludzi. Jeśli chodzi o papierosy problemem jest oczywiście nowotwór płuc, który nierozerwalnie wiąże się z tym nałogiem. Palenie szkodzi i trzeba jasno to sobie powiedzieć. Nawet na etykietach papierosów są zamieszczone odpowiednie informacje i ostrzeżenia. Każdy samodzielnie podejmuje decyzję czy chce palić czy nie, czy chce kupić papierosy czy nie. Oczywiście będąc w nałogu świadomość i wolność przy podejmowaniu decyzji jest mocno ograniczona. Tak samo, jeśli chodzi o ludzi młodych – tutaj również wolność tej decyzji jest ograniczona, dlatego zadaniem ludzi dorosłych jest chronić dzieci i młodzież, aby nie popadli oni w uzależnienie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com