Informacje na Temat Marihuany Medycznej

Opublikowane przez Borys Pieńko w dniu

Dowiedz się wielu przydatnych informacji na temat marihuany medycznej. Wedle przeprowadzonych niedawno badań, w naszym kraju żyje ponad 500 tysięcy osób jakim marihuana medyczna może pomóc, co za tym idzie bardzo dobrą informacją było wprowadzenie jej do sprzedaży, choć wiele osób nie wie nic na jej temat. Warto zatem rozszerzyć zakres wiedzy o najważniejsze kwestie powiązane bezpośrednio z konopiami medycznymi i dowiedzieć się więcej na ich temat.

Nie wolno mylić konopi medycznej z rekreacyjną

Na samym początku pamiętajmy, iż nie wolno mylić konopi medycznej z rekreacyjną, w tym pierwszym przypadku mówimy o produkcie jakiego stworzenie od początku do końca jest najzwyczajniej w świecie poddane ścisłej kontroli. Zwłaszcza jeżeli chodzi o skład jakościowy oraz ilościowy, dodatkowo substancję które w przypadku marihuany medycznej bazują na surowcach roślinnych.

Dotychczas nie znaleziono zamiennika konopi medycznych

Ciekawostką może być fakt, iż do dnia dzisiejszego nie znaleziono zamiennika konopi medycznej, wszystkie syntetyczne rozwiązania nie są dla nich żadną ewentualną alternatywą. Mało tego, działają w zupełnie inny sposób a nawet prowadzą do pojawienia się skutków ubocznych.

Kiedy warto zastosować marihuanę medyczną?

W przypadku bólu chronicznego, pourazowego, neuropatycznego i fantomowego a także u osób onkologicznych, zmagających się ze stwardnieniem rozsianym czy epilepsją zastosowanie konopi ma jak najbardziej uzasadniony sens.

Nie stwierdzono oraz nie udowodniono dotychczas, iż od konopi medycznych można się uzależnić, przedawkować je czy najzwyczajniej w świecie odczuć jakiekolwiek skutki uboczne. Zawsze ich zażywanie odbywa się pod czujnym okiem lekarza, a tym samym przyjmowanie go wedle jasno określonych zaleceń lub wskazań nigdy nie doprowadzi do ewentualnego uzależnienia. Dzięki przeprowadzeniu indeksu terapeutycznego jaki de facto porównuje dawkę śmiertelną do skutecznej w kontekście leczenia, stwierdzono, iż indeks konopi medycznej jest 20 razy mniejszy niż samych opioidów. Z tego też powodu trzeba by było spalić przeszło 640 gram konopi medycznej w przeciągu kwadransa, aby narazić się na takie właśnie niebezpieczeństwo.

Konopie medyczne to nie tylko produkt, jaki de facto ma nas wspomóc w procesie leczenia, ale ograniczenia dolegliwości bólowych, wedle farmakologii ma stanowić alternatywę właśnie dla leków bazujących na opioidach. Warto zatem przeanalizować wszystkie powody i argumenty, a tym samym spojrzeć na marihuanę medyczną bardziej przychylnym oraz obiektywnym okiem, gdyż wszystko wskazuje na to, iż w przeciągu najbliższych lat jej zastosowanie nabierze jeszcze większego znaczenia. Dodatkowo może pomóc wielu osobom a co za tym idzie okazać się skuteczna w leczeniu padaczki czy zwalczania różnych dolegliwości bólowych, jej zażywanie jest nie tylko bezpieczne, lecz nie niesie za sobą jakichkolwiek niepotrzebnych konsekwencji zdrowotnych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com