CO2 w Uprawie Marihuany, Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Borys Pieńko w dniu

Czy CO2, czyli dwutlenek węgla ma znaczenie i jest potrzebny w uprawie-hodowli marihuany lub też konopi indyjskich

Dwutlenek węgla jest niezbędny przy procesie fotosyntezy. W skrócie wygląda to następująco: roślina pobiera wodę z solami mineralnymi z gleby, CO2 z powietrza, a po wszystkich procesach wewnątrz wydala tlen O2.

Przy stężeniu dwutlenku węgla w powietrzu w okolicach 0,03% proces fotosyntezy zachodzi bardzo powoli. Optymalne stężenie to 0,1%. Stąd ważna jest dobra wentylacja w boxie i dostęp do świeżego powietrza.

Istnieje wiele mniej lub bardziej profesjonalnych metod, które wspomagają dodatkowe tworzenie dwutlenku węgla, jak np. podłączenie do boxa gąsiora z winem (drożdże wytwarzają sporo CO2 w procesie fermentacji), zainstalowanie urządzenia do stopniowej reakcji kwasku cytrynowego z sodą, a także kupno reaktora CO2 ze wszystkimi odczynnikami i osprzętem.

Jeżeli zapewni się roślinom dobrą wentylację i świeże powietrze, wystarczy to początkującemu growerom. Z CO2 można zacząć eksperymentować, mając już pewien bagaż doświadczeń.

Więcej na temat CO2 w uprawie roślin oraz o zaopatrywaniu swojej plantacji marihuany w CO2 możesz przeczytać w artykule: Zaopatrywanie Uprawy Indoor w CO₂.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com