Co to są Nasiona Marihuany Feminizowane?

Opublikowane przez Borys Pieńko w dniu

Jak sama nazwa wskazuje, nasiona feminizowane to nasiona, z których roślina żeńska wyrasta w 96-99% przypadków, męskie geny w takich ziarnach nie ujawniają się.Te odmiany konopi są jednorodne, to znaczy dojrzałe rośliny będą bardziej zbliżone do siebie wyglądem i właściwościami niż te wyhodowane ze zwykłych nasion. Wiadomo również, że marihuana wyhodowana z nasion feminizowanych jest znacznie lepsza w swoich właściwościach niż roślina wyhodowana ze zwykłych nasion.

Wygląd nasion konopi feminizowanych, nie różnią się wyglądem od zwykłych.

Jak powstają nasiona feminizowane?

Każda roślina konopi ma wrodzoną zdolność do wytwarzania organów rozrodczych płci przeciwnej.Ta umiejętność nie jest wyjątkowa i jest obserwowana wśród większości przedstawicieli świata roślin. Można to również przypisać głównym czynnikom, dzięki którym konopie były w stanie rozprzestrzenić się na całym świecie, przystosować się do różnych warunków klimatycznych i przetrwać nawet w nieprzyjaznym środowisku.

Nasiona marihuany feminizowane uzyskuje się przez zmuszanie żeńskich krzewów do produkcji pyłku i zapłodnienia nim normalnych zdrowych roślin żeńskich. W rezultacie w nasionach nie pojawiają się męskie chromosomy i wyrastają z nich wyłącznie płodne rośliny żeńskie. Technikę tę wymyślili indyjscy hodowcy, gdzie od wieków doceniano właściwości marihuany.

Feminizowane nasiona można kupić w wielu sklepach internetowych, takich jak thc-thc.com. Odpowiednie miejsce zakupu nasion feminizowanych gwarantuje Ci że wyrosną z nich tylko żeńskie rośliny. A o to w tym wszystkim chodzi!

Czym charakteryzują się nasiona marihuany feminizowane?

Konopie feminizowane mają swoje własne cechy, dzięki czemu są cenione wśród miłośników marihuany. W normalnych warunkach wzrostu zawartość THC w roślinach rośnie powoli i osiąga najwyższą wartość w okresie pylenia, po czym również stopniowo spada. Jeśli roślina nie jest zapylona, zamiast opadłych kwiatów tworzą się na nich fałszywe owoce w postaci zielonych szyszek żywicznych o najwyższym poziomie THC dla każdej z odmian. Nasiona marihuany feminizowane, rosnące w optymalnych warunkach wzrostu (temperatura i wilgotność powietrza i gleby, oświetlenie, nawozy) dadzą tylko rośliny żeńskie. Dużą rolę odgrywa tu nie tylko to, co tkwi w ziarnie z natury, czyli genetyka, ale także środowisko i pielęgnacja roślin.

Nasiona marihuany feminizowane mają wiele zalet

Feminizowane nasiona marihuany od ponad dwóch dekad znajdują się na szczycie rynku konopi. Są poszukiwane na całym świecie wśród hodowców komercyjnych i zwykłych hodowców. Ich ogromną popularność można bardzo łatwo wytłumaczyć, ponieważ ich uprawa gwarantuje wysoką jakość wyników przy maksymalnej objętości.

Feminizowane nasiona marihuany pozwalają osiągnąć doskonałą jednolitość upraw. Oznacza to, że z jednego krzaka otrzyma się taką samą ilość plonów, które będą miały te same cechy. Wysoka jakość zbiorów: smak, moc, aromat. Nasiona feminizowane są znacznie lepsze od klonów lub nasion konwencjonalnych pod względem tych wskaźników. Rośliny uzyskane z feminizowanych nasion marihuany są bardziej odporne na pasożyty, szkodniki i pleśń.

Cechy uprawy marihuany z nasion feminizowanych

W idealnych warunkach, które może stworzyć nawet początkujący hodowca, feminizowane nasiona marihuany będą produkować wyłącznie rośliny żeńskie. Najważniejszym zadaniem hodowcy jest pozbycie się stresorów rośliny to znaczy: niedostateczne oświetlenie, niewłaściwe przycinanie gałęzi, nadmierne lub niedostateczne nawożenie. Pod wpływem czynników stresogennych rośliny feminizowane będą wydawać więcej roślin męskich i hermafrodytów. Istotną cechą mieszańców feminizowanych, uznawaną przez hodowców za wadę, jest wytwarzanie znacznie większej liczby hermafrodytów pod wpływem nieprawidłowych zabiegów niż przy ekspozycji na te same czynniki w przypadku nasion konwencjonalnych.

Wygląd żeńskiej konopi (marihuany) w czasie kwitnienia, tak wyglądają tzw. topy cannabis.

Oto lista czynników, które znacznie zwiększą prawdopodobieństwo pojawienia się roślin żeńskich:
– Stosowanie nawozów mineralnych z dużą ilością azotu.

– Utrzymanie optymalnych parametrów wilgotności (wilgotność powinna być wystarczająco wysoka, jednak ważne jest, aby nie dopuścić do podmoknięcia, aby uchronić roślinę przed pojawieniem się pleśni).

– Utrzymanie niskiej temperatury bez przegrzewania roślin.

– Ustawienie optymalnego okresu indukcji świetlnej.

– Zastosowanie oświetlenia w niebieskim zakresie widma.

Ważne jest, aby wpływ powyższych czynników odbywał się w okresie wzrostu. Doświadczeni hodowcy zalecają trzymanie się tych warunków przez 2-3 tygodnie, po czym należy powrócić do standardowych. Istnieją również feminizowane odmiany automatycznie kwitnące – są to feminizowane nasiona, które zawierają gen automatycznie kwitnący (pochodzący z dziko rosnącej marihuany Ruderalis). Charakterystyczną cechą feminizowanych automatycznie kwitnących odmian marihuany jest to, że kwitną bez zmiany cyklu świetlnego, automatycznie tzn. po osiągnięciu pewnego etapu wzrostu. Te nasiona są łatwiejsze w uprawie, ale dają nieco niższe plony niż odmiany niekwitnące automatycznie.

Dziś zarówno doświadczeni, jak i początkujący hodowcy dążą do zakupu feminizowanych nasion marihuany, ponieważ utrzymując nieskomplikowane warunki w okresie wzrostu roślin, mają możliwość wykluczenia hermafrodytów, a tym samym zwiększenia wskaźników wydajności i jakości. Feminizowane nasiona marihuany, bogate w CBD, są popularne wśród hodowców marihuany medycznej. Wielu z nich polega na nasionach feminizowanych, bez których istnieje duże ryzyko, że rośliny męskie zapylają całą uprawę.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com