4 Podstawowe Błędy Podczas Uprawy Konopi

Opublikowane przez Karina Podolska w dniu

Wszyscy zainteresowani na pewno już wiedzą, że rośliny konopi są mocno odporne. Ta roślina rośnie bez problemu na całym świecie nie zważając na otaczający ją klimat, tym samym prowadząc wielu do przekonania, że roślina o przydomku „chwast” jest prosta w uprawie. Natomiast trzeba pamiętać, że obecnie konsumowana marihuana różni się od tej, która rośnie dziko wysoko w górach Nepalu.

Poszukiwana marihuana na dzień dzisiejszy jest utwardzona, pozbawiona pestek i ma mocne, grube, aromatyczne pąki. Lecz by, osiągnąć idealną marihuanę musisz spełnić wiele zadań które w rezultacie okazują się być dość trudne, więc pamiętaj, że po drodze można popełnić wiele błędów. Oto cztery najczęstsze błędy, których można uniknąć w czasie dopieszczania swoich roślin.

1. Zbyt obfite podlewanie roślin konopi

W chwili kiedy zaczynamy prowadzić ogród konopi często zastanawiamy się czy nasze rośliny
otrzymują tyle wody, ile potrzebują. Podanie zbyt dużej ilości wody może je uszkodzić, a tak naprawdę nawet zabić.
Zbyt obfite podlewanie spowoduje uszkodzenie korzeni po czym śmierć. Gdy dostanie się zgnilizna korzeni usunięcie jej jest prawie niemożliwe wtedy trzeba będzie zacząć od nowa. Aby uniknąć tego niepowodzenia, musisz sprawdzić czy górny cal gleby jest suchy lub podnieś doniczki, aby poczuć ich wagę. Jeśli w dalszym ciągu nie jesteś pewien możesz poczekać, aż rośliny nieco przywiędną, aby w ten czas mieć pewność, że są gotowe do podlewania.
Fajnym sposobem jest wypracowanie harmonogramu pobierania wody by stwierdzić ile jej potrzebują. Gdy stają się większe, można zwiększyć ilość wody – ale rób to powoli i rozważnie.

2. Przekarmianie roślin konopi

Przekarmianie roślin tak jak i wcześniej opisane przelewanie jest to klasyczny błąd popełniany przez początkujących ogrodników. Intuicyjnie uważamy, że pożywienie oznacza wzrost, ale pamiętajmy że przejadanie się nie przyniesie nic dobrego tobie ani twojej roślinie. Jedzenie nie zawsze sprzyja wzrostowi. Bez dwóch zdań może to oznaczać zupełnie odwrotnie: przekarmienie roślin może zabić….

Zacznijmy od przedstawienia składników odżywczych które występują w dwóch formach: nieorganicznej i organicznej. Czyli tak organiczne składniki odżywcze pochodzą z kompostu, obornika i innych rafinowanych minerałów znajdujących się w ziemi. Wyróżniają się tym, że po ich zastosowaniu uwalniają się powoli do gleby. Więc przez to nie są tak łatwo dostępne dla rośliny do nadmiernego wchłaniania, dlatego możesz być pewien, że najbezpieczniejszym sposobem uniknięcia przekarmienia są właśnie organiczne składniki odżywcze.

Jeśli jednak potrzebujesz natychmiastowego wzmocnienia możesz użyć nieorganicznych składników odżywczych. Lub, jeśli preferujesz hodowlę „bezglebową uprawą roślin w specjalnej pożywce wodnej” zatem możesz używać płynnych nieorganicznych. Ponadto rośliny nieorganiczne są łatwo dostępne do pobrania przez roślinę. Dlatego użycie zbyt dużej ilości spowoduje przekarmienie i „spalenie” się rośliny, co rezultacie spowoduje śmierć roślin bądź utratę plonów.
W chwili kiedy zacznie się karmienie, zwracaj szczególna uwagę aby zacząć bardzo powoli i ostrożnie. Postępuj zgodnie z instrukcjami a wręcz zmniejsz zalecana dawkę co jest w zaleceniach producenta. Składniki odżywcze pozwalają na uprawę marihuany wysokiej jakości, ale pod warunkiem że będziesz bardzo uważać.

3. Niewłaściwa temperatura i wilgotność

Niezależnie od tego, w jakim kierunku pójdziesz czy zajmujesz się ogrodnictwem wewnątrz, na zewnątrz, czy w szklarni, musisz być w pełni świadomy otaczającego cię klimatu. Temperatura i wilgotność są tu istotą by rozwój marihuany był wysokiej jakości.

Pierwsza rzecz to temperatura. Jeżeli w miejscu w którym posadziłeś swoje sadzonki będzie za zimno lub za gorąco natychmiast zobaczysz efekty uboczne. Dlatego że niskie temperatury mogą zahamować wzrost roślin, wręcz mogą je po prostu zabić. Z kolei kiedy twoje rośliny są za gorące, rozwiną się u nich stres cieplny. A wyglądać to będzie tak że liście zaczną się zwijać, jakby chowały się przed światłem lub słońcem, po czym rośliny zaczynają być słabe i zmęczone. W momencie kiedy gorący klimat będzie się utrzymywał, masz jak w banku że będziesz nieustannie walczyć ze stresem cieplnym, a roślina w końcu umrze a w najgorszym wypadku wytworzy bardzo niezdrowe pąki.

Wiedz jedno, rośliny konopi mogą przyjmować ekstremalne klimaty, ale nie rutynowo. Chcesz, aby Twoje rośliny były szczęśliwe w temperaturze około 24 stopni C jeśli to możliwe.

Istotnie ważna sprawą jest także aby upewnić się również, że poziom wilgotności w ogrodzie jest dość niski. A dlaczego? Ponieważ wilgotność jest pożywką dla nieustannej pleśni, która stara się rozłożyć wszystko dookoła w odpowiednim klimacie. Należy wiedzieć że sadzonki lubią większą wilgotność, po czym zgodnie z rozwojem rośliny wilgotność powinna się automatycznie zmniejszać. Wyjściowo powinna rozpoczynać od około 60% i zmniejszać do około 40% uważa się to za ogólnie dobrą praktykę. Aby prawidłowo kontrolować wilgotność, najlepiej będzie kiedy użyjesz wentylatorów wlotowych i wylotowych, następnie otwórz ściany w szklarniach, w ten sposób wypuścisz wilgotne powietrze oprócz tego użyj osuszaczy. Taka kontrola spowoduje pełen sukces i będziesz się cieszyć dużymi plonami.

4. Używanie niewłaściwego pH wody dla konopi

W chwili kiedy okaże się że woda, której używasz do podlewania roślin konopi jest zbyt kwaśna lub zasadowa, możesz na swojej drodze napotkać prawdziwe problemy. Najbardziej odpowiednią wodą była by o pH od 6,0 do 7,0. Wymieniony poziom pH pozwala roślinom prawidłowo wchłonąć pełen zakres pożądanych składników odżywczych. W chwili kiedy będziesz wykraczać poza ten zakres, zaczniesz dostrzegać niedobory składników odżywczych u swoich roślin, ponieważ woda jest pozbawiona kwasowości lub jest zbyt kwaśna. Instynktownie sprawdzaj poziom pH źródła wody. Alternatywą jest kupienie filtra, aby utrzymać określony poziom pH i / lub dodać do wody dodatki zwiększające lub obniżające kwasowość.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


gazeta o konopiach cbd i marihuanie thc
Copyright © GazetaKonopna.com